בודק פיגומים מוסמך

כל מבנה קיים הדורש נגישות לעבודות בנייה חיצוניות מחייב התקנת פיגומים.
תקנות הבטיחות לעבודה מחייבות בדיקה של מנהל עבודה שהוא בודק פיגומים מוסמך. 

מה הם עקרונות תהליך הרכבת מבנה הפיגום לבניין?

תכנית פיגומים 

מבנה הפיגום חייב להיות יציב וחזק מפני עומסים ותנאי מזג אויר קיצוניים תוך ראייה של מסלול עבודתו של הפועל, אירועים בלתי צפויים, לדוגמה: בטיחות המעבר בין שני פיגומים. מנהל עבודה מוסמך קובע את מידת החוזק, המרחק הנדרש להקמת מבנה הפיגומים מקיר הבניין ובדיקות נוספות שרק לאחריהן יימסר לבונה פיגומים מקצועי אישור להקמת מבנה פיגומים. 

בשנים האחרונות משרד העבודה והמפקח על עבודות הבנייה מחמיר בתקנות בטיחות ומחייב בעלי מקצוע מוסמכים לוודא כי העבודה נעשית על פי התקנות. בין היתר קבע המחוקק כי הקמת מבנה פיגומים מסוגים מסויימים מחייבים בחינה של בודק פיגומים מוסמך שהוא מהנדס/הנדסאי קונסטרוקציה. בודק פיגומים מוסמך הוא מי שעבר קורס הכשרה על ידי משרד העבודה או מהנדס בנייה או הנדסאי. 
 

 בדיקת הפיגומים נעשית בדרך כלל על ידי מנהל העבודה באתר והוא אחראי להמשיך ולבחון את תחזוקת מבנה הפיגומים אחת לשבוע, או אחרי הפסקת עבודה של יותר משלושה ימים. הבדיקות מחוייבות ברישום.
התייחסות של בודק פיגומים מוסמך מחוייבת בנוסף כאשר מדובר בפיגומים ממוכנים או פיגומים המוגדרים בחוק כמסוכנים. 

האם ישנן בדיקות שניתן לבצע ללא בודק פיגומים מוסמך? 

במטרה להבטיח רמת בטיחות מקסימלית בעבודות בנייה לצד הצורך לנהל עבודה שוטפת ויעילה, קבע המחוקק בדיקות שניתן לבצע ללא בודק מוסמך, אבל כן מחוייבות על ידי מנהל העבודה באתר.

במקרים בהם נדרשת התערבותו של בודק פיגומים מוסמך ולא נעשתה היכן שצריך, חברת הביטוח על העבודה לא תכיר במקרי תאונה או פיצוי נזקים. 

אישור קונסטרוקטור, תכנית פיגום עץ מיוחד 

נועם משה, מהנדס מבנים, בודק פיגומים מוסמך

envelope.png

שלחו לי מייל מכאן>>

phone.png

התקשרו אליי מכאן>>

whatsapp.png

שלחו לי ווטסאפ מכאן>>

ושתפו חברים מכאן>>

  • נועם הנדסה היתרי בנייה וקונסטרוקציה
  • Facebook Social Icon

© 2016 by Noam Moshe